ru
ГлавнаяGenerated with Avocode.Group 123Line 1Line 2Про насGenerated with Avocode.Group 123Line 1Line 2Часті питання

Часті питання

Поширені запитання

Інше питання? Порадьтеся з нашою командою або відвідайте наш офіс.

Який потрібен перелік документів для оформлення робочої візи в Польщу, Чехію

Для оформлення робочої візи в Польщу, Чехію та інші країни необхідні наступні документи:

-закордонний паспорт (всі заповнені сторінки);

-український паспорт (всі заповнені сторінки);

-Ідентифікаційний код (для заповнення анкети), на подачу в візовий центр-не потрібно;

-фото 3,5х4,5 (80% обличчя);

-оплата візового збору в Ідея Банк і Кредо банк;

Чи можу я працювати легально на території ЄС, в тому числі Німеччини, без робочої візи?

Однозначно ні! Без отримання необхідного дозволу на роботу і робочої візи відповідної категорії ви не маєте права на легальне працевлаштування в країнах ЄС, в тому числі на території Германіі.Данний заборона не поширюється на громадян Євросоюзу

Яким категоріям громадян не потрібно отримувати візу для в'їзду на територію країн ЄС?

Від отримання віз звільнені громадяни України, які їдуть на територію ЄС з туристичною метою, на навчання або у справах бізнесу. У будь-якому з цих випадків обов’язковою умовою для безвізового в’їзду на територію країни є наявність біометричного закордонного паспорта.

На який термін я можу поїхати працювати в Чехію

Для роботи в Чехію оформляється віза на 90 днів-робочий шенген .Вона дозволяє вам працювати офіційно на території Чехії 90 дней.Для фахівців оформляється робоча карта на 1,2 року

Якщо у мене є закордонний паспорт, на яких умовах і як надовго я можу поїхати в Польщу на роботу?

Наявність закордонного паспорта плюс отримане з нашою допомогою дозвіл на роботу – ті документи, на підставі яких консульством Польщі вам видається робоча віза класу D. Вона дозволяє вам знаходитися в Польщі з метою роботи на період до 180 календарних днів (6 місяців).

Отримавши візу і дозвіл на роботу, ви можете приїхати на роботу в Польщу на строк до 6 місяців. Після закінчення цього півроку вам безкоштовно видається Воєводське дозвіл на роботу терміном від 1 року до 3 років, яке дає право на отримання візи з метою продовження роботи на території Республіки Польщі.

Якщо ви пропрацюєте в країні більше 3 років без тривалих перерв більше 180 днів, ви можете подавати документи до відповідних органів Польщі на отримання вами виду на проживання (тимчасового або постійного) з подальшим отриманням громадянства. Українцям дозволено мати одночасно 2 види на проживання (Польщі та України) без втрати юридичної сили кожного з них.

Які документи необхідно надати для підтвердження своєї кваліфікації?

Перелік документів наступний:

Диплом.
Сертифікат українського або зарубіжного зразка.
Допуски-якщо це висотні роботи.
Для водіїв-далекобійників: водійські права категорії С і Е, довідка про проходження огляду у психолога з висновком про відсутність протипоказань до роботи, карта цифрового тахографа, свідоцтво про проходження курсу перевезення вантажів, підтвердження про отримання кваліфікації перевезення небезпечних вантажів (ADR).

Який контракт мені потрібно підписати на території Польщі?

Після прибуття в офіс на території Польщі ви підписуєте контракт одного з видів: Umowa o prace, Umowa zlecenia, Umowa o dzielo. У цьому документі прописуються такі пункти:

дата підписання договору;
на який термін підписується контракт між вами і підприємством;
посадові обов’язки;
норма трудочасов в день;
розмір оплати за 1 годину роботи;
адреса, за якою вами буде здійснюватися трудова діяльність.

Як мені буде виплачуватися зарплата?

Виплата заробітної плати проводиться на карту одного з польських банків – РКО, WВK або ін. – з 10-го по 15-е число включно, про що обумовлено в вашому контракті на роботу. В окремих випадках зарплата видається на руки з 10-го по 16-е число, при цьому ви ставите підпис в чеку про отримання певної суми в конкретний день.

Ми з чоловіком хочемо поїхати на роботу в Чехію, чи зможемо ми працювати там разом?

Так, такий варіант можливий. Якщо ви приїжджаєте на сезонні роботи або на завод, за умови загального робочого місця вас обов’язково поселять в одній кімнаті. Якщо у вас з чоловіком різні місця робіт, то для вас орендується окреме житло (квартира або кімната в будинку з господарями). Залежно від домовленості компанія доплачує вам компенсацію по житлу: або у вигляді фіксованої щомісячної суми, або шляхом підвищення ставки за 1 відпрацьовану годину.

Чи зможу я працювати в Чехії за своєю спеціалізацією?

Робота в Чехії за своєю спеціалізацією насамперед вимагає хорошого знання чеської мови. Наступним етапом є легалізація наявних дипломів про освіту і отримання статусу тимчасового жителя Чехії.

Без дотримання цих умов ви просто не зможете офіційно влаштуватися на роботу, оскільки ставитеся до категорії іноземців. А відповідно до чеським законодавством для офіційного працевлаштування іноземцям необхідний дозвіл біржі праці Чехії.

Яка сума грошей мені щомісяця потрібно на харчування в Польщі?

Якщо ви їдете в поодинці, візьміть з собою суму з розрахунку близько 100 євро на місяць. Цього вам вистачить, щоб нормально харчуватися не одним фастфудом, а й приготовленої самостійно їжею. Тим більше, що будь-яка з місць заселення забезпечено кухонними плитами і необхідним посудом.